POHYBOV├ë HRY NA HUDBU VO DVOJICI ­čśŐ­čśä- aktualiza─Źn├ę vzdel├ívanie online od 18.1.2022

­čĹŹ­čĹŹM├íme pre V├ís nov├ę aktualiza─Źn├ę vzdel├ívanie 18.1. 2021 s fyzioterapeutkami Bc. Miriam Kr├ílikovou a Mgr. Veronikou Pavl├şkovou:

POHYBOV├ë HRY NA HUDBU VO DVOJICI ­čśŐ­čśä

Forma: online aktualiza─Źn├ę vzdel├ívanie ÔÇô aplik├ícia ZOOM

Trvanie: 2 hod.Lektorka: Mgr. Veronika Pavl├şkov├í , Bc. Miriam Jurekov├í

Cie─żov├í skupina: u─Źite─ż materskej ┼íkoly, asistent pedag├│ga, vychov├ívate─ż

Potvrdenie o absolvovan├ş: certifik├ít ÔÇô aktualiza─Źn├ę vzdel├ívanie, v s├║lade s ┬ž 57 ods. 4 z├íkona ─Ź. 138/2019 Z.z.

Cena: 20,- Eur

Popis:

Pohybov├ę aktivity pre deti vo dvojici pozit├şvne rozv├şjaj├║ ich zmysly, em├│cie a motorick├ę schopnosti. Pomocou spojenia hudby a pohybu podpor├şme u det├ş predstavu o vlastnom tele ( body image assessment), tie┼ż sluchov├║ orient├íciu v priestore a zrakov├║ percepciu.─î├şm bude toto vzdel├ívanie in├ę?

Do denn├ęho cvi─Źenia zarad├şme hry a ─Źinnosti, kde sa mus├ş die┼ąa rozhodova┼ą medzi variantami rie┼íen├ş, v─Ćaka ktor├Żm budeme podporova┼ą kognit├şvne schopnosti. Tr├ęning t├Żchto ─Źinnost├ş v├Ą─Ź┼íinou zaost├íva za n├ícvikom stereotypne opakuj├║cich sa ─Źinnost├ş, ─Źo je v s├║─Źasnosti pova┼żovan├ę za ve─żk├║ chybu.

Od 3 rokov sa prudko rozv├şja u det├ş rytmick├í schopnos┼ą, preto kladieme d├┤raz na nevyhnutnos┼ą zapojenia rytmiz├ície v pohybov├Żch aktivit├ích.V teoretickej ─Źasti si povieme o vhodnom a vyv├í┼żenom vyu┼ż├şvan├ş hudobn├Żch prostriedkov, preto┼że s├║─Źasn├í doba ve─żmi neprospieva spr├ívnemu rozvoju sluchu. Sme obklopen├ş mno┼żstvom zvukov├Żch podnetov, ktor├ę n├í┼í mozog nie je schopn├Ż rozozn├íva┼ą a spracova┼ą. V├Żsledkom je, ┼że deti reaguj├║ s nez├íujmom na r├┤znorod├ę zvukov├ę podnety. Pres├Żtenie sluchov├Żch vnemov m├í za n├ísledok ├║navu a r├┤zne somatick├ę (telesn├ę) ochorenia.

Vyv├í┼żen├ę spojenie spr├ívne volenej hudby a pohybu prospieva de┼ąom (i n├ím dospel├Żm) na tr├ívenie, d├Żchanie, imunitu , srdce i na pozit├şvne emo─Źn├ę naladenie.Po─Źas vzdel├ívania pou┼żijeme r├┤zne senzomotorick├ę pom├┤cky, ktor├ę rozv├şjaj├║ okrem z├íkladn├Żch zmyslov vestibul├ír ÔÇô vn├şmanie rovnov├íhy a propriocepciu, ─Źi┼że h─║bkov├ę vn├şmanie vlastn├ęho tela, uk├í┼żeme si cvi─Źenie vo dvojici a na va┼íe ot├ízky bud├║ odpoveda┼ą nie jedna, ale rovno 2 fyzioterapeutky, ktor├ę sa v├ím po─Źas 2 hod├şn bud├║ venova┼ą.

Webin├ír je navrhnut├Ż tak, aby bol pr├şnosom do ka┼żdodennej praxe u─Źite─żov, ale aj praktick├Żm sprievodcom zdrav├ęho pohybu pre rodi─Źov det├ş pred┼íkolsk├ęho veku.├Ü─Źastn├şci bud├║ m├┤c┼ą kl├ís┼ą po─Źas webin├íra ot├ízky.

Link na sledovanie online vzdel├ívania obdr┼ż├şte emailom 1 hodinu pred vysielan├şm.

Kontakt pre vaše otázky: 0915 773 060

─îas konania: 18. 1. 2022 o 17,30 hod.

Trvanie: 120 minút vrátane diskusie