Webinár – DYCHOVÁ GYMNASTIKA PRI POHYBOVÝCH AKTIVITÁCH DETÍ

Webinár – DYCHOVÁ GYMNASTIKA PRI POHYBOVÝCH AKTIVITÁCH DETÍ

Správny dychový návyk je dôležitou súčasťou vykonávania akéhokoľvek správneho cvičenia. Zlý stereotyp dýchania však môže znamenať nepríjemnosti aj pre úplne zdravé dieťa.

Počas online workshopu sa dozviete základné princípy správneho fyziologického dýchania, ktoré je nesmierne dôležité pre zdravie dieťaťa, ako i nás dospelých. Nácvik bráničného dýchania má význam nielen pri prevencii pred chorobami dýchacích ciest, odstraňuje bolesti hlavy a bruška, ale tiež prispieva k lepšiemu držaniu tela, upokojuje alebo stimuluje a pomáha deťom lepšie sa sústrediť pri činnostiach, ktoré ich bavia.
Počas školenia sa naučíte pomocou názorných ukážok ako naučiť deti správne dýchať. Ukážeme si polohy, pri ktorých sa dobre rozvíja bráničné dýchanie. Budeme pracovať v sede, v stoji, ale aj kľaku a ľahu. Prichystajte si voľný priestor na cvičenie, stoličku, deku alebo karimatku a oblečte si niečo pohodlné.

Účastníci si môžu vopred pripraviť otázky, na ktoré lektorka počas webinára odpovie. Po absolvovaní vzdelávacieho webinára bude účastníkom doručený certifikát o jeho absolvovaní.

Vzdelávací program je vhodný pre

  • učiteľky a učiteľov materských škôl, ale aj ostatných vedúcich detských kolektívov, vedúcich školských klubov a záujmových krúžkov.
  • Bližšie informácie nájdete:
  • https://prosolutions.sk/vzdelavanie-pedagogov/webinar-dychova-gymnastika-pri-pohybovych-aktivitach-deti/?fbclid=IwAR0gd9YHlRngeu92HbY_VK0RMH3N0JM7pTFXeL6IQ8XaCrTKGN5WW3l6dwg