Germicídny žiarič u nás v ambulancii.

Ako doplnok k pravidelnej dezinfekcii povrchov vo Fyzio Family využívame uzatvorený germicídny žiarič, ktorý čistí, dezifikuje a sterilizuje vzduch, ničí baktérie a vírusy. Tento germicídny žiarič Prolux G sa používa na nepriame ožarovanie miestností, môže sa používať aj za prítomnosti ľudí. Sterilizuje vzduch v celej miestnosti UV žiarením.

Germicídne žiariče sú zariadenia slúžiace na dezinfekciu vzduchu a povrchov, použitím ultrafialového žiarenia. UVC žiarenie má vlnovú dĺžku 253,7 nm. Toto žiarenie je schopné účinne ničiť choroboplodné zárodky vo veľmi širokom rozsahu. Vytvára zdravé prostredie a chráni tak ľudí pred chorobami, baktériami a možnými infekciami.

Pri využívaní germicídnych žiaričov ide o doplnkovú, no účinnú dezinfekciu. Dopadajúce žiarenie je homogénne, to znamená, že likviduje mikroorganizmy aj tam, kde sa dezinfekčné prostriedky neaplikovali. Žiarenie prechádzajúce priestorom eliminuje mikróby voľne sa pohybujúce vzduchom na časticiach prachu a tak čistí samotný vzduch.

Uzavreté žiariče môžu byť bezpečne spustené za prítomnosti ľudí, pretože svetlo neuniká mimo uzavretý priestor a nemôže tak poškodiť zdravie.

Sterilizácia prebieha vo vnútri zariadenia. Ide o nepretržité čistenie vzduchu jeho núteným obehom okolo zdroja UVC svetla. Počas tohto procesu dochádza k sterilizácií vzduchu vo vnútri germicídneho žiariča a von vychádza dezinfikovaný vzduch.