Zdravé nôžky v škôlke a doma – nový webinár 9. septembra 2021

Novinka! Zdravé nôžky v škôlke a doma – vzdelávací webinár 9. 9. 2021 s našou Bc. Miriam Jurekovou ?

Chodidlá sú základňou nášho tela – zabezpečujú vzpriamený postoj, stabilitu a oporu celej postavy. Zaťažujeme ich už od prvých krokov v detstve a ovplyvňujeme ich vývoj a budúce funkcie. Mnoho chorôb spojených s pohybovým aparátom pramení práve z nesprávne vyvinutých chodidiel alebo zlej chôdze.

Práve deti je potrebné už od útleho veku viesť k zdravému pohybu a k správne naučeným postojom a krokom. Pomocou konkrétnych polôh zapojených do hry vedieme deti k správnemu využívaniu svalov a k uvedomovaniu si vlastného tela.

Počas online workshopu sa dozviete:– základné poznatky o vývoji chodidla v súlade s psychomotorickým vývojom dieťaťa– prepojenie chodila s centrálnym nervovým systémom a našim oporným systémom– najčastejšie problémy nôh u detí– ako predchádzať prípadným bolestiam prameniacim z nesprávnych pohybových návykov chodidiel– konkrétne aktivity, hry a cviky, ktoré napomáhajú k správnemu využívaniu chodidiel a zdraviu celého telesného aparátu.

Počas aktivít využijeme jednoduché pomôcky, aby sme chodidlá správne stimulovali a zároveň deti priviedli ku hre a zábave.Účastníci budú môcť klásť počas webinára otázky, na ktoré lektorka odpovie. Po absolvovaní bude účastníkom doručený certifikát o jeho absolvovaní.Webinár prebieha online cez aplikáciu ZOOM.

https://prosolutions.sk/…/webinar-zdrave-nozky-v…/

Lektorka: Bc. Miriam Jureková vyštudovala I. stupeň vysokoškolského štúdia v odbore fyzioterapia na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Okrem semestrálnej praxe absolvovala počas štúdia prax aj v zariadení Fyzio Family v Žiline, kde s radosťou pracuje dodnes. Vo svojej praxi sa venuje najmä deťom, ale pomáha klientom každej vekovej kategórie. „Vidieť klientov po úrazoch či operáciách, ako mojou prácou dosahujú postupné zlepšovanie zdravotného stavu, je to, čím si ma moja práca získala, a to, čo chcem dosahovať „. Mimo práce sa rada venuje hlavne rodine a športom.