Fyzioterapia v tehotenstve

Tehotenstvo je krásne obdobie, ktoré veľmi emotívne prežíva každá žena, no je to aj obrovská záťaž na telo. S rastúcim bruškom a pribúdajúcou hmotnosťou trpí predovšetkým chrbtica a nohy.

V zdravotníckom zariadení Fyzio Family Vám ponúkneme fyzioterapiu a rehabilitáciu vo forme tehotenskej masáže, cvičenie pod dohľadom fyzioterapeutky, ktoré pomáha predchádzať nadmernému preťaženiu kĺbov, predchádza nadmernému prírastku hmotnosti a taktiež pomáha k lepšiemu a ľahšiemu pôrodu.

Pri bolestiach chrbtice vám ako podporu ponúkame využitie Kinezio Tapingu, ktorý podporí vaše držanie tela, uvoľní boľavé svaly a taktiež ochráni vaše bruško a chrbát pred preťažením.

Pre mamičky po pôrode, popôrodná diastáza

Cvičenie pod dohľadom fyzioterapeuta je zamerané na pomoc pri bolestiach chrbta. Pomocou individuálnych cvičení Vám pomáhame vrátiť sa do vašej kondície, sústredíme sa na výuku o správnych návykoch pri starostlivosti o Vaše dieťatko, aby ste si chránili chrbticu a s radosťou sa mohli venovať vašej rodine.

Popôrodná diastáza

Milé mamičky, ostalo Vám bruško po pôrode aj napriek tomu, že cvičíte, nezmenšuje sa? Možno máte diagnózu zvanú diastáza, rozostup priamych brušných svalov. Muskulus rectus abdominis (priamy brušný sval) je sval tvoriaci prednú stenu brucha. Linea alba je biele väzivo, ktoré sa nachádza medzi dvoma priamymi brušnými svalmi. Pôsobenie vnútrobrušného tlaku na priame brušné svaly môže vytvoriť ich rozostup ( medzeru) a vzniká diastáza.

Rehabilitácia pri diastáze

Správna analýza pohybového systému a stanovenie pohybového plánu je dôležitý pre správne zvolenie cvikov na aktivitu šikmých a priečnych brušných svalov, svalov chrbta a svalov panvového dna.

Pri pohybovej terapii zdôrazňujeme správny stereotyp dýchania, správne stereotypy počas bežného dňa, pravidelnosť cvičenia a samozrejme dodržiavanie rehabilitačného plánu.

Objednajte sa tu